top of page

Jesteśmy grupą opowiadaczy i muzyków, którzy kochają legendy, baśnie, stare i nowe opowieści. Dzielimy się zawartym w nich pięknem, wiedzą i mądrością. Zmieniamy stereotyp mówiący o tym, że słuchanie baśni jest przeznaczone wyłącznie dla dzieci. W naszym repertuarze, oprócz programów dla najmłodszych, mamy również propozycje dla dorosłych słuchaczy. 

 

Każdy z nas ma swój osobny styl i temperament. Wybieramy różne historie, poszukujemy opowieści zabawnych, frapujących, wzruszających, czasem tragicznych, z morałem lub celną pointą. Inspiracje znajdujemy w książkach, w drugim człowieku,  w naszej wyobraźni, w tym, co przynosi samo życie. Opowieści są jak linie papilarne – niepowtarzalne, bardzo indywidualne, osobiste. Wybieramy te, które do nas przemawiają. Do słów dodajemy gesty, muzykę, czasem taniec. Towarzyszą nam różne ciekawe i oryginalne instrumenty: kantele, kalimby, drumle, bębny, skrzypce, tank-drumy i wiele innych.

 

Jak na prawdziwą karawanę przystało, podróżujemy między miastami, bibliotekami, ośrodkami kultury, przedszkolami, bywamy też na festiwalach. W czasie tych podróży spotykamy wielu ciekawych ludzi, również innych opowiadaczy i muzyków, którzy niejednokrotnie do nas dołączają. 

 

Lubimy dzielić się naszą pasją, energią i umiejętnościami. Popularyzujemy sztukę opowiadania na organizowanych przez nas warsztatach i spotkaniach. Chętnie podejmujemy działania, które integrują i animują środowisko opowiadaczy. 

Nasi Opowiadacze

Współpracują z nami

basza_edited.jpg
Basia 
      Songin
NIK_0017_edited.jpg
Maciej 
      Stranz
bottom of page